Zajímavé články a tipy ❕ Pomůžeme vám najít správné zboží i služby.

Zonky snižuje úrok u půjček na 2,99 %

Online služba Zonky půjčila od svého vzniku (2015) už přes 6 miliard korun. Zákazníci si mohou půjčit 20 000 - 750 000 Kč až na 7 let. Nově se sazbou začínající na 2,99 % (RPSN 3,63 %). Zonky tak potvrzuje nejnižší sazbu půjčky na trhu.

"Společnost Zonky vznikla proto, aby kultivovala trh úvěrů a investic. Vždy jsme nabízeli nejlevnější úvěr na trhu, a tak tomu bude i nadále. Půjdeme příkladem v tom, že lze nabízet půjčky s ještě nižším úrokem. Vždy samozřejmě s ohledem na kreditní riziko zákazníků, které je u nás na prvním místě," komentuje ředitel služby Pavel Novák.

Snižovat úrokovou sazbu může služba díky technologiím. Zákazníci vyřídí půjčku kompletně online, a proto ušetří. Služba totiž neplatí náklady na pobočky a tisíce zaměstnanců, a tak je nepromítá do toho, kolik celkem zákazník přeplatí. Výsledkem jsou desítky tisíc zákazníků, kteří se rozhodli službu využít a neplatit nic navíc.

Nabídku půjčky může zákazník dostat už do dvou minut od podání poptávky po půjčce a do pěti minut může mít peníze na účtu. K vyřízení půjčky stačí mobil nebo počítač.

"Fintech je mladé, ale dynamicky se rozvíjející odvětví. Přestože vzniklo teprve před několika lety, už nyní vidíme konkrétní příklady toho, jak usnadňuje a zlevňuje lidem život. Nové technologie ve financích se prosazují nejen u půjček, ale i v investicích, ve směně zahraničních měn, v platebním styku nebo pojišťovnictví," komentuje Dominik Stroukal, hlavní ekonom finanční skupiny Roklen.

Zonky.cz je P2P služba, která umožňuje levnější půjčování a výhodnější investování peněz. Díky technologiím Zonky zprostředkovává půjčky mezi lidmi online, nepotřebuje tak složitý aparát poboček a úředníků jako banky. Zákazník tak neplatí za zbytečné náklady institucí.

Od svého vzniku (2015) zprostředkovala služba v půjčkách mezi lidmi přes 6 miliard korun, dosahuje tak 4%* podílu na trhu v nově vydaných hotovostních úvěrech. Objem půjčených peněz meziročně narostl o téměř 200 %.

Fintech firma Zonky s.r.o. vznikla v roce 2015 a je člen finanční skupiny PPF. Je česká firma, letos bude expandovat do zahraničí. Ředitelem je od dubna 2017 Pavel Novák (ex viceprezident maloobchodní ruské sítě Eldorado).


Pokračovat na tento tip!
🕙 Přidáno 12.6.2019
📂 Kategorie: Finance, Služby

Hodnocení: 4/5

Jak se vám líbil článek?

Komentáře