Stejně jako nejedeš na Goldwingovi pro rohlíky a sedneš raději na skútr, stejně tak je zbytečné tahat na kokosu High Technology, když potřebuješ zvednout telefon, poslouchat hudbu nebo povely z navigačky. I proto se hodí na motorce používat interkom od společnosti INTERPHONE. Jak zjistit, který pro tebe bude ten pravý?
Všechny naše interkomy INTERPHONE umí již v základu vše zmíněné: poradí si s handsfree, poslechem hudby, GPS a zvládají i spojení s druhou přilbou🡕 . K jejich velkým výhodám patří jednoduché ovládání, protože každá funkce má své vlastní tlačítko.
Lákadlem je také hlasové menu v češtině. U nejnovějších modelů navíc můžeš k pokročilému nastavení využít mobilní appku. A co kdybychom ti řekli, že díky funkci INTERKOM se snadno spojíš s 1-15 kamarády, a to na vzdálenost 300-1000 metrů?
Bluetooth interkomy aneb klasika stále jede
V případě Bluetooth interkomů je nabídka nejširší, vždyť "modrým zubem" to všechno začalo. Pokud hledáš tzv. "entry level" interkom, tak se vyplatí sáhnout po modelu U-COM 3, který se dokáže spojit se dvěma uživateli na vzdálenost 300-500 metrů. Bez problému jej připevníš do přilby🡕 , navíc je malý a nenápadný.
Bestsellerem a evergreenem je pak jednoznačně interkom TOUR. Motorkáři ho používají už 10 let a je oblíbený jako jedničková oktávka v naftě. Má odnímatelné tělo a dokáže se spojit na vzdálenost kolem kilometru. Potěší tě i robustní systém a konstrukce.
A co novinky mezi Bluetooth interkomy? Pro rok 2024 jde o modely U-COM 6R a U-COM 7R. Ty mají rovněž odnímatelnou jednotku a umí se spojit ve skupině dvou (6R), respektive čtyř (7R) uživatelů. Oproti klasickému TOURu disponují i vychytanou appkou INTERPHONE REMOTE CONTROL, USB-C konektorem pro aktualizaci i nabíjení a celkově novějším "lookem".
MESH interkomy: ještě větší svoboda pro motorkáře
Bluetooth je suprový pomocník, kterého většina z nás využívá každý den. Ale teprve s příchodem technologie MESH motorkáři poznali ještě větší svobodu a možnost brblání ve větší skupině a bez rozdílu značky. Pokud má druhá strana interkom s MESH 2.0, spojíš se s ní třeba pomocí systémů Schubert, HJC, SHOEI, nebo SENA.
V čem je největší rozdíl? U Bluetooh se jednotky řadí za sebou a vyžadují párování. Technologie MESH se pyšní rozvětvenou sítí, u které nezáleží, kdo se kdy a kam připojí, navíc bez nutnosti párování. Ale neboj, do tvé skupiny se nepřipojí jen tak někdo: v síti MESH lze použít až devět kanálů, které mohou být otevřené, nebo uzamčené.
Pokračovat na tento tip!
Komentáře