Zajímavé články a tipy ❕ Pomůžeme vám najít správné zboží i služby.

Velká nabídka Lega na Mrakyhracek.cz

Lego mají díky své bohaté historii obrovský úspěch do dnešní doby. Začátek této legendární značky sahá až do roku 1932, kdy tesař Ole Kirk Christiansen vyráběl hračky ze dřeva. Ty ale neměly s legem zatím nic společného. První kostka, která se podobala dnešnímu Legu přišla na svět až v roce 1949. Zapříčinil to především vynález dětského psychologa, který Kirk a jeho syn Godfred obdrželi v roce 1947. Jednalo se o samojistící kostky, což znamenalo pevné spojování jednotlivých dílů bez použití lepidla. Hračka vzbudila obrovský zájem a tak se rodinná firma rozhodla rozšířit výroby právě o tento typ hračky.

Jak se ale říká – první vyhrání z kapsy vyhání, zpočátku plastikové kostičky nezaznamenaly takový úspěch jaký se očekával po prvotním představení. Lidé byli zvyklí na klasické dřevěné kostky.
Zlom nastal v roce 1954, kdy se Godfred stal výkonným ředitelem firmy. Zaměřil se na hrubé nedostatky kostek. Především zaklapávání mezi jednotlivými dílky bylo velice omezené. Proto navrhnul nový typ stavebnice, kde do sebe zapadaly všechny části stavebnice a vznikla tak stavebnice LEGO, jakou ji známe dnes. Firma má mnoho továren na výrobu lega a to v několika státech. V roce 2000 se otevírá i jeden závod v Kladně.

Lego prošlo několika zásadními změnami. Nejprve se stavebnice vyráběla jen ve čtyřbarevném provedení a do obchodů byl dodáván jen určitý set dílů, ze kterého děti mohly postavit co se jim zlíbilo. To znamená že zakoupené Lego nemělo svůj přesně určující motiv jak je tomu v současné době.

Nyní je na trh dodáváno zboží s určitými motivy jako přístav, hasičská stanice, nebo například letiště. Tyto motivy patří do skupiny Lego City. Samotná firma má na svědomí necelých devadesát skupin, které se dále dělí na motivy s tím souvisejícími.

Stavebnice Lego získala i ocenění "Hračka století". Okolo této hračky je i mnoho zajímavostí jako například ta, že na každého člověka na zemi připadne právě 64 kostiček z této celosvětově známé stavebnice a mnoho dalších neméně zajímavých informací.


Pokračovat na tento tip!
🕙 Přidáno 12.6.2019
📂 Kategorie: Pro děti

Hodnocení: zatím nehodnoceno

Jak se vám líbil článek?

Komentáře