Zajímavé články a tipy ❕ Pomůžeme vám najít správné zboží i služby.

Naplňte své novoroční předsevzetí

Dala jste si na nový rok předsevzetí, že konečně zhubnete a s těmi kily navíc se jednou provždy rozloučíte? Možná jste se o to už někdy pokoušela, ale výsledek vás neuspokojil. Možná se už teď bojíte, že to dopadne stejně. Když se budete řídit našimi tipy, tentokrát to určitě vyjde.

Hubnutí vyžaduje trpělivost
Máte už nějaký ten neúspěšný pokus zhubnout za sebou a pořád si lámete hlavu nad tím, proč se vám to nepovedlo? Nejčastějším důvodem je nedostatek trpělivosti. Hubnout se totiž nedá přes noc. Nějakou dobu trvalo, než jste kila navíc nabrala, tak přece nemůžete očekávat, že zmizí mávnutím kouzelného proutku. To je prostě nesmysl a je třeba si to přiznat a obrnit se trpělivostí.

Jak opravdu zhubnout?
Tipů, jak na to, je velká spousta. Některé spočívají v drastické dietě, jiné v pohybu, další jsou založené na užívání doplňků stravy. Nic z toho ale nebude fungovat, když opravdu nebudete chtít zhubnout. Tak se na to hubnutí nalaďte a přečtěte si naše rady, jak konečně zhubnout.

Tip číslo jedna: Stanovte si dílčí cíle a najděte si motivaci
Proč vlastně chcete zhubnout? Jste nespokojena se svým tělem? Neobléknete svoje oblíbené oblečení? Máte pocit, že se na vás okolí dívá skrz prsty? Chcete se líbit svému okolí i sama sobě? Když si na tuhle otázku odpovíte, bude snazší najít si motivaci, proč vůbec zhubnout. Mohou jí být nové šaty🡕 , o kterých zatím můžete jen snít, letní dovolená, i váš dobrý pocit. Kromě motivace si stan🡕 ovte i dílčí cíle a za jejich splnění se odměňte. Nemusí jít o nic velkého, stačí drobnost, která vás motivuje do další snahy.

Tip číslo dva: Kolik chcete nebo potřebujete zhubnout?
Ať už hubnete pro svůj dobrý pocit nebo ze zdravotních důvodů, je důležité vědět, kolik byste měla zhubnout. Napovědět vám může BMI kalkulačka, která vám řekne, jak na tom s váhou jste, zda u vás hrozí nadváha nebo dokonce obezita a s ní spojená rizika.

Tip číslo tři: Zaměřte se na svůj jídelníček
Zdravý a vyvážený jídelníček je základem úspěchu. Když budete i nadále jíst polotovary, párky, jídla z fast foodu, dortíky a podobné potraviny, vaše šance zhubnout budou nulové. A co tedy jíst?

Minimalizujte příjem sacharidů, v jídelníčku je nahraďte tuky a proteiny.

Jednoduché cukry z jídelníčku vytěsněte, když už nějaké sacharidy konzumujete, mělo by jít o komplexní sacharidy.

Zařaďte na jídelníček libové maso, ryby a mořské plody.

Ke každému jídlu přidejte zeleninu.

Den začněte vydatnou snídaní, a to zhruba do 40 minut od chvíle, kdy vstanete.

Svačinu v podobě sladkého dezertu nebo tyčinky nahraďte proteinovým koktejlem nebo nízkosacharidovým ovocem.

Pokračujte vydatným obědem, svačinou do hrsti a lehčí večeří. Kdo je dlouho vzhůru, může si dát ještě malou druhou večeři.

Jídelníček si plánujte pečlivě, využívejte i sezónních potravin, ať je pestrý a jídla vám nezevšední.

Jezte menší porce, ale častěji. Nečekejte, až budete mít hlad.

Tip číslo čtyři: Hýbejte se pravidelně
Pohyb jde s hubnutím ruku v ruce stejně jako vyvážený pestrý jídelníček. Zacvičit si jednou za čas ale rozhodně nestačí, to by vás po intenzivním cvičení mohla zastihnout i svalová horečka. Hýbejte se pravidelně, zátěž a nasazení postupně zvyšujte.

Začít můžete intenzivní procházkou, projížďkou na kole, jógou nebo plaváním, postupně můžete přidat tanec, návštěvu posilovny nebo běh. Při něm oceníte zejména v chladných dnech funkční spodní prádlo Adidas, které od těla odvádí pot, zároveň vás ale udrží pěkně v teple.

Ptáte se, co je svalová horečka? Říká se jí i svalovice a jde o výraznou a zpožděnou bolest svalů po pohybu, na který jste svoje tělo dostatečně nepřipravila.

Tip číslo pět: Dodržujte pitný režim
Když nebudete dostatečně pít, nebudete z těla vyplavovat toxiny, ani hubnout. Pitný režim je třeba dodržovat v průběhu celého dne, pijte po menším množství, ale průběžně. Pití vody zvýší váš energetický výdej a tím podpoří úbytek váhy, i sklenice vody vás zasytí a vy toho pak tolik nesníte.

Tip číslo šest: Nepodceňujte spánek
Náš organismus spánek potřebuje, bez něj nemůže regenerovat, nebudou se obnovovat mozkové buňky, tvořit svalová hmota, nebudete ani hubnout. Spánek patří mezi nejvíce podceňované faktory hubnutí a zdravého životního stylu vůbec. Spát byste měla 6 až 8 hodin denně, v dobře větrané místnosti.

Tip číslo sedm: Rozlučte se se stresem
Víte, kdo je největším nepřítelem hubnutí? Ne? My vám to řekneme. Je to stres. Každá z nás ho už někdy zažila, a která říká, že ne, tak lže. Stres provází naše životy, jen se jím nesmíme nechat přemoct a kvůli nervozitě se ládovat dortíčky, bonbóny nebo chipsy.

🕙 Přidáno 4.3.2023
📂 Kategorie: Zdraví

Hodnocení: zatím nehodnoceno

Jak se vám líbil článek?

Komentáře