Zajímavé články a tipy ❕ Pomůžeme vám najít správné zboží i služby.

Microsoft před konferencí Microsoft Build přidává zlepšení

Společnost Microsoft pokračuje v budování nejproduktivnější platformy pro vývojáře, což jim umožňuje využívat nejnovější trendy v oblasti výpočetní techniky

Společnost Microsoft ve čtvrtek představila řadu nových služeb a vývojářských technologií pro platformu Azure, které do rukou vývojářů přinášejí pokročilé funkce zahrnující AI, smíšenou realitu, IoT a blockchain. Společnost bude v rámci podpory vývojářů sdílet tyto a další zlepšení v oblasti hybridního cloudu a edge computingu na své konferenci Microsoft Build.

"Pro vývojáře je to neuvěřitelné období. Od budování AI a smíšené reality až po aplikace a využití blockchainu pro řešení komerčních obchodních problémů. Dovednosti a vliv vývojářů rychle rostou," řekl Scott Guthrie, výkonný viceprezident společnosti Microsoft Cloud a AI Group. "V současné době dodáváme inovativní služby Azure pro vývojáře, kteří budují novou generaci aplikací. S 95 % zákazníků z žebříčku Fortune 500, kteří využívají platformu Azure, mohou mít tyto inovace dalekosáhlý dopad."

Zvýšení úsilí společnosti Microsoft o vybudování nejproduktivnější platformy AI

Společnost Microsoft představila novou sadu technologie Azure AI, která má pomoci vývojářům a datovým vědcům aplikovat AI na jakékoli řešení.

● Kognitivní služby Azure pomáhají aplikacím vidět, slyšet, reagovat, překládat, uvažovat a další. Společnost Microsoft uvádí na trh novou kategorii kognitivních služeb nazvanou "Rozhodnutí", která uživatelům přináší konkrétní doporučení pro informovanější a účinnější rozhodování. Tato kategorie zahrnuje moderátor obsahu (Content Moderator), nedávno ohlášený detektor Anomaly Detector a novou službu nazvanou Personalizer, která využívá vylepšené učení, jež uživatelům poskytuje specifické doporučení umožňující rychlé a informované rozhodování.

● Společnost Microsoft přináší AI pro cloudové řešení Azure Search s obecnou dostupností kognitivních vyhledávacích schopností, což umožňuje zákazníkům aplikovat algoritmy kognitivních služeb, aby získali nové poznatky z jejich strukturovaného a nestrukturovaného obsahu. Kromě toho zkoumáme nové možnosti, které vývojářům umožní ukládat poznatky umělé inteligence získané z kognitivního vyhledávání, což usnadňuje vytváření zkušeností s bohatými znalostmi s využitím vizualizací Power BI nebo modelů strojového učení.

Nové inovace v oblasti strojového učení na platformě Azure zjednodušují proces budování, školení a zavádění modelů strojového učení:

● Schopnosti strojového učení a operací (MLOps) s integrací rozvoje a operací (DevOps) na platformě Azure poskytují vývojářům reprodukovatelnost, auditovatelnost a automatizaci kompletního cyklu strojového učení.

● Zlepšení automatizovaného strojového učení (ML) a intuitivní uživatelské rozhraní usnadňují vývoj vysoce kvalitních modelů.

● Rozhraní pro vizuální strojové učení umožňuje vytvářet a implementovat modely bez použití kódu s možnostmi přetažení (drag and drop).

● Pro zajištění extrémně nízké latence a cenově výhodných inferencí společnost Microsoft oznamuje všeobecnou dostupnost hardwarově akce🡕 lerovaných modelů, které běží na programovatelných hradlových polích (FPGA), a také podporu ONNX Runtime pro NVIDIA TensorRT a Intel nGraph pro vysokorychlostní inference na čipových sadách NVIDIA a Intel.

Rozšiřování příležitostí v oblasti technologie Intelligent Edge

Společnost dnes představila několik nových produktů a řešení, která dále řeší stávající i vznikající potřeby hybridního cloudu a edge computingu:

● Společnost Microsoft představila cloudovou databázovou službu Azure SQL Database Edge, která podporuje spektrum potřeb v oblasti edge computingu. Server SQL je optimalizovaný pro nižší výpočetní požadavky s vesta🡕 věnou umělou inteligencí. Produkt kombinuje průtok dat se strojovým učením v rámci databáze a grafickými schopnostmi, které umožňují inteligenci v rámci edge computingu. Protože služba Azure SQL Database Edge sdílí stejnou oblast programování s databází Azure SQL a SQL Serverem, vývojáři mohou snadno přenést aplikace na "okraj" (edge), aniž by se museli učit nové nástroje a jazyky, což zajišťuje konzistentní programovací zkušenosti.

● Společnost Microsoft také představila IoT Plug and Play, nový otevřený modelovací jazyk, který umožňuje bezproblémové připojení IoT zařízení ke cloudu, což umožňuje vývojářům orientovat se na jednu z největších výzev, kterým čelí - celoplošné nasazení řešení IoT. Dříve musel být software napsán speciálně pro podporu připojeného zařízení, což omezuje rozsah využití IoT. IoT Plug and Play nabídne zákazníkům rozsáhlý ekosystém zařízení certifikovaných partnery, která se mohou rychle připojit.

● Pro vývoj smíšené reality společnost Microsoft usnadňuje tvoření programů pro brýle🡕 HoloLens 2 s produktem HoloLens 2 Development Edition, který poskytuje komunitě vývojářů v oblasti smíšené reality přístup k řešením, která jim pomáhají vytvářet a provozovat zážitky se smíšenou realitou s celou řadou zařízení.

● Podpora serveru Unreal Engine 4 pro streamování a integraci nativní platformy pro virtuální brýle🡕 HoloLens 2 bude k dispozici vývojářům do konce května, aby mohli vytvářet vysoce kvalitní fotograficky realistické vykreslování a pohlcující zážitky se smíšenou realitou pro řešení zahrnující architekturu, design produktu, výrobu a další.

Zdvojnásobení investic pro posílení vývojářů blockchainu

Společnost Microsoft v loňském roce představila Azure Blockchain Workbench, který vývojářům nabídl jednoduché uživatelské rozhraní pro modelování blockchainových aplikací v předkonfigurované síti podporované platformou Azure. Dnes představené produkty jej ještě zdokonalují.

● Služba Azure Blockchain Service zjednodušuje tvorbu, správu a řízení blokových sítí konsorcia, což podnikům umožňuje zaměření na logiku pracovních postupů a vývoj aplikací. Služba Azure Blockchain Service využívá plně spravovanou konsorciální síť a nabízí integrované řízení pro obecné správní úkoly, jako je přidávání nových členů, nastavování oprávnění a ověřování uživatelských aplikací.

● Společnost Microsoft také tento týden oznámila, že platforma Quorum pro kryptoměnu Ethereum, společnosti J.P. Morgan, je prvním "stavebním kamenem", který je k dispozici ve službě Azure Blockchain Service, a zákazníkům společnosti Microsoft a J.P. Morgan dává možnost využívat a spravovat škálovatelné blockchainové sítě v cloudu.

Více než 6000 vývojářů a tvůrců obsahu se příští týden připojí ke společnosti Microsoft na konferenci v Seattlu, aby se dozvěděli o nejnovějším vývoji v oblasti cloudových a vývojových technologií a společně s nimi získali prak🡕 tické zkušenosti. Dnes představené produkty poskytují vývojářům všech oblastí nejmodernější nástroje pro vytváření další generace aplikací pro inteligentní cloud a inteligentní edge computing. Příští týden během konference Build bude představeno ještě více.

Společnost Microsoft (Nasdaq "MSFT" @microsoft) umožňuje digitální transformaci pro éru inteligentního cloudu a inteligentního edge computingu. Jejím posláním je podporovat každou osobu a každou organizaci na této planetě, aby dosáhla výše.


Pokračovat na tento tip!
🕙 Přidáno 12.6.2019
📂 Kategorie: Počítače, Reality, Služby

Hodnocení: 4/5

Jak se vám líbil článek?

Komentáře