Zajímavé články a tipy ❕ Pomůžeme vám najít správné zboží i služby.

Jak vybrat vánoční stromek?

Vánoční stromek vnímáme jako dominantu celých Vánoc a pravdou je, že ozdobený jehličnan kraluje většině domácností u nás i ve světě. Právě proto již několik týdnů před Vánocemi řešíme, jaký vánoční stromek zvolíme pro letošní Vánoce. Tento vystrojený elegán se stane součástí našich domácností na několik týdnů, proto bychom jeho výběr rozhodně podcenit neměli. Ať už se rozhodnete pro klasický živý řezaný stromek, nebo dáte přednost jeho umělé variantě, náš článek vám přináší různé rady, tipy a doporučení, jak vybrat vánoční stromek přesně podle vašich představ.

Vnímáte shánění živého stromku jako časově i finančně náročnou záležitost? Pak si v klidu pořiďte umělý vánoční stromek. Již dávno se nejedná o nevzhledná košťata, současná nabídka je natolik pestrá a autentická, že umělé stromky jen těžko rozeznáte od těch řezaných. Stačí si tedy jen promyslet, jak by měl být umělý vánoční stromek vysoký a kam ho umístíte. V neposlední řadě zauvažujte nad barvou a nad jeho košatostí, ať se vám na něj dobře věší vánoční ozdoby.

Koupí umělého vánočního stromu získáte věrného parťáka na několik sezón, který vám neopadá, neuschne, a o jehož větve se nepopícháte. Sice za něj možná jednorázově vydáte vyšší částku než za stromek živý, ale s představou, že takový umělý vánoční stromek vám vydrží deset i více let, ve výsledku rozhodně ušetříte.

Pokud se rozhodnete, že také letos zamíříte do prodejního stánku nebo do blízkého zahradnictví pro řezaný vánoční stromek, bylo by dobré již předem vědět, o jaký druh stromku budete mít zájem. Zvolíte raději hustší smrček, kterému však brzy opadá jehličí, nebo řidší borovici, která bude vaši domácnost krášlit delší dobu? U jedličky počítejte s tím, že si za ni oproti smrku nebo borovici rozhodně připlatíte. Kromě zvoleného druhu vánočního stromku mějte také představu o jeho výšce, ať nemusíte po příchodu domů stromek složitě zkracovat či jinak upravovat.

Při samotném výběru vánočního stromku se zaměřte na jehličí. Není seschlé nebo nepřirozeně zabarvené? Převažuje u stromku sytě zelená barva a působí stromek celkově svěžím dojmem? Nemá nějak deformované větve? To vše se vyplatí před koupí zkontrolovat a hlavně nekupovat již zabalený stromek, ať nejste po jeho vybalení nepříjemně překvapeni.

Průřez vánočních stromků se provádí většinou ke konci listopadu, živý stromek tak ideálně kupujte tři týdny před Štědrým dnem. Budete mít možnost širokého výběru těch nej vzrostlých krasavců a nestane se vám, že na vás těsně před Vánocemi zbydou jen poslední kusy

🕙 Přidáno 23.12.2023
📂 Kategorie: Domácnost

Hodnocení: zatím nehodnoceno

Jak se vám líbil článek?

Komentáře