Zajímavé články a tipy ❕ Pomůžeme vám najít správné zboží i služby.

Jak vybrat perfektní záclony pro váš pokoj

Když zařizujete nový byt, nebo se pokoušíte vnést nový impuls do vašeho stávajícího bydlení, záclony a bytový textil jsou element, který nelze opomíjet. Záclony a bytový textil jsou součásti vybavení, která udává tón celé místnosti, proto je důležité je vybrat správně. Samozřejmě nelze opomíjet ani jejich prak🡕 tický význam. Kromě zútulnění místnosti nabízejí také větší soukromí, obzvlášť pokud bydlíte v husté zástavbě a neméně důležitá je také jejich schopnost zamezit tepelným ztrátám.

Při výběru záclon vás čeká mnoho rozhodnutí. Chcete raději něco romantického, lehkého a vzdušného, nebo vašemu stylu lépe vyhovují barevné vzory? Na výběr máte téměř nepřeberný sortiment látek, barev, délek i stylů.

Jaký materiál vybrat?

Při výběru materiálu na záclony je důležité uvážit nejen styl, ale také prak🡕 tické ohledy. Hustší typy látek vám zajistí větší soukromí, ale blokují více slunečního světla. To může být výhodou, pokud máte ložnici otočenou na východ a ranní slunce vás budí příliš brzy. Více průsvitné záclony zvolte pro lehčí vzdušnější vzhled a prosvětlení místnosti.

Jakou zvolit délku a šířku záclon?

Ideální délka a šířka závisí na tvaru a velikosti okna a velikosti parapetu. Pokud máte široký parapet, nebo na něm máte květiny, které potřebujete často zalévat, můžete zvolit vitrážové, obloukové nebo krátké záclony. Pokud máte rádi romantický vzhled, zvolte záclony až po zem.

Vhodným doplňkem záclon je i další bytový textil, jako jsou závěsy, voály, ubrusy nebo přehozy, které by měly spolu ladit a dotvářet interiér pokoje.

Pokoj vybavený bytovým textilem a záclonami na okně, které ladí se zařízením pokoje a vnáší do vašeho domova pocit tepla a zabydlenosti. Díky široké nabídce záclon nejrůznějších tvarů a vzorů, dokážete zútulnit váš domov přesně podle vašeho vkusu.

🕙 Přidáno 12.6.2019
📂 Kategorie: Domácnost

Hodnocení: 4/5

Jak se vám líbil článek?

Komentáře