Zajímavé články a tipy ❕ Pomůžeme vám najít správné zboží i služby.

CAT S75 je odolný telefon se satelitní komunikací

Společnost CAT je známá coby výrobce velmi odolných mobilních telefonů určených pro ty nejnáročnější podmínky. S novinkou CAT S75, představenou na veletrhu spotřební elektroniky MWC 2023, jde ještě dál. Díky satelitní komunikaci mu totiž umožňuje být ve spojení i na tom nejzapadlejším koutu planety.

Pokud cestujete na nejrůznější odlehlá místa, jako jediný způsob komunikace byl dříve k dispozici klasický satelitní telefon. Vcelku těžká věc do zavazadla, s náročným ovládáním, ideální jen pro skutečně nouzové situace. A taky poměrně drahá. CAT S75 tohle mění. Do kompaktního provedení v podobě klasicky střiženého, byť pořádně bytelného, mobilu totiž přidává podporu oboustranné satelitní komunikace. Díky ní můžete například gratulaci k narozeninám přátelům odeslat třeba i ze špičky Mount Everestu.

Satelitní komunikaci na telefonu CAT S75 umožňuje NTN čip od společnosti MediaTek a aplikace Bullitt Satellite Messenger. Jak už její název napovídá, zaměřuje se na posílání krátkých textových zpráv. S posíláním momentek ze svých cest raději nepočítejte. V každém případě pro základní oboustrannou komunikaci je naprosto dostatečná.

Služba takovéto komunikace je hrazená, nicméně vyjde podstatně levněji než u satelitních telefonů, byť ty za vyšší cenu nabízí i volání. Nejlevnější předplatné vyjde na 4,99 EUR za měsíc, tedy zhruba 120 korun, a v ceně je 30 zpráv. Noví zákazníci navíc dostanou tuto variantu na 3 měsíce zdarma.

Samotný telefon CAT S75 je navržen tak, aby bez úhony prošel i těmi nejnáročnějšími podmínkami. Odolný přístroj se chlubí odolností IP69K rozšiřující běžné krytí IP68 o ochranu proti silnému proudu horké vody a měl by vydržet až 35 minut v hloubce 5 metrů. Samozřejmostí je i armádní certifikace MIL-STD-810H, která dává na srozuměnou, že telefon zvládne i velké výkyvy teplot, vibrace, vysokou vlhkost a pády z výšky až 1,8 metru. Za to vše se platí poněkud většími rozměry (171 × 80 × 11,9 mm) a vyšší hmotností 268 gramů. I tak ale působí tento obrněný telefon velmi elegantně.

CAT S75 je navíc pokryt antibakteriální vrstvou tvořenou ionty stříbra a pochlubit se může velmi rychlou údržbou. Stačí opláchnout vodou a přeleštit dezinfekčními ubrousky.

IPS displej má úhlopříčku 6,58 palců, rozlišení 1 080 × 2 400 pixelů a 120Hz obnovovací frekvenci. Hardwarovým srdcem odolného telefonu CAT S75 je procesor MediaTek Dimensity 930 v kombinaci se 6 GB paměti RAM. Uživatelská paměť dosahuje kapacity 128 GB a v případě potřeby si ji můžete rozšířit pomocí paměťové karty.

Sestava fotoaparátů CAT S75 nabídne kombinaci 50 Mpx u hlavního snímače se světelností f/1,8, 8Mpx širokoúhlého snímače a 2Mpx makra. Na přední straně v kapkovitém výřezu pak našla místo 8Mpx selfie kamera. Dostatek energie dodá 5 000 mAh baterie🡕 s 15W drátovým nabíjením.


Pokračovat na tento tip!
🕙 Přidáno 14.4.2023
📂 Kategorie: Komunikace

Hodnocení: zatím nehodnoceno

Jak se vám líbil článek?

Komentáře