Zajímavé články a tipy ❕ Pomůžeme vám najít správné zboží i služby.

AlzaBoxy nejoblíbenější dopravou

Alza navyšuje počet dopravců využívající síť Alza🡕 Boxů pro doručování zásilek. Po pilotním otestování se v Česku i na Slovensku celoplošně napojuje společnost DPD. Tato spolupráce umožňuje zákazníkům balíkového přepravce využívat pohodlný způsob doručení.

Alza přivítala do své otevřené platformy výdejních boxů dalšího partnera, balíkového přepravce společnost DPD. "Velice nás těší, že po pilotním testování se společnost DPD začátkem května na Slovensku a nyní i v České republice napojila na celou síť Alza🡕 Boxů a stala se naším dalším významným externím partnerem. Věříme, že tato forma spolupráce je budoucností v doručování, kdy kapacitu jednoho boxu naplno využije více dodavatelů," říká Jan Moudřík, ředitel expanze a facility Alza🡕 .cz a doplňuje: "Už nyní balíčky třetích stran v počtu tisíců kusů denně tvoří významný podíl na celkovém objemu zásilek doručovaných přes Alza🡕 Boxy. Dvě třetiny doručených balíčku jsou stále zásilky z e-shopu Alza🡕 .cz, ale touto rychlostí se poměr v dohledné době výrazně změní."

Aktuálně zásilky třetích stran tvoří až 30 % doručených balíčků v této síti. Alza🡕 Boxy v České republice, na Slovensku a v Maďarsku však disponují měsíční doručovací kapacitou až 5,5 milionů balíčků, tento počet navíc neustále narůstá. Dle průzkumu mezi zákazníky e-shopu dvě třetiny dotazovaných považují Alza🡕 Box za nejoblíbenější způsob dopravy, a to zejména díky časové flexibilitě, jednoduchosti a rychlosti dodání. V oblastech Praha🡕 -východ, Nymburk, Karviná, Teplice, Sokolov, Kutná Hora, Rokycany a Beroun je o tento typ doručení enormní zájem, do boxů zde míří více než 70 % zásilek.

"Potvrzuje se tím náš předpoklad, že výdejní boxy představují díky své pohodlnosti a časové flexibilitě, kterou zákazníkům umožňují, ideálním řešením logistiky," dodává Moudřík. "Jejich popularita mezi zákazníky neustále roste, stejně tak jako mezi dopravci, kteří tak rozšiřují možnosti doručení pro své zákazníky," uzavírá.

Alza.cz rozšiřováním partnerské sítě pracuje na tom, aby se její výdejní boxy staly nedílnou součástí chytré městské infrastruktury a přispívaly ke zvýšení kvality života obyvatelů v jejich okolí, a to zejména v menších obcích. Postupně se tak nejen maximálně využívá vytvořené doručovací kapacity, ale i snižuje dopravní zátěž, smog a hluk.

Jako první nabídla Alza🡕 volnou kapacitu výdejních schránek na začátku pandemie koronaviru logistické společnosti Zásilkovna. K dalším partnerům napojeným na síť Alza🡕 Boxů patří společnosti Rohlík.cz nebo Slovak Parcel Service.


Pokračovat na tento tip!
🕙 Přidáno 30.6.2022
📂 Kategorie: Komunikace

Hodnocení: zatím nehodnoceno

Jak se vám líbil článek?

Komentáře