Zajímavé články a tipy ❕ Pomůžeme vám najít správné zboží i služby.

Alza: Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš!

Alza.cz spouští v Praze revoluční službu. Objednávky vytvořené do půlnoci, dodává do Alza🡕 Boxů hned druhý den ráno. Pomáhá jí v tom moderní automatizovaný sklad, ze kterého nově distribuuje zboží do Alza🡕 Boxů po celé republice. Nasazením více než 400 robotů firma až čtyřnásobně urychlila expedici zboží ze skladu. Zároveň upravila trasy závozů Alza🡕 Boxů tak, že do nich nyní v Praze doručuje až třikrát denně. Díky tomu zvládá spolehlivé doručení vánočních dárků i na poslední chvíli.

Zákazníci z Prahy nyní mohou objednávat na Alza🡕 .cz ještě těsně před usnutím až do půlnoci a ráno je vzbudí SMS s informací o doručení do vybraného Alza🡕 Boxu. E-shopu to umožnily investice do robotizovaného skladu a do zahuštění sítě Alza🡕 Boxů. To jí umožňuje zvládat vrchol předvánočních nákupů, a i během něj rapidně zkrátit dobu doručení do výdejních schránek.

"Po celé republice nyní máme téměř 1300 boxů, jen v Praze jich je 300. Všimli jsme si, že hodně zákazníků objednává ve večerních hodinách, s doručením do Alza🡕 Boxů. A my je nechceme nechat zbytečně dlouho čekat," říká Jakub Krejčíř, místopředseda představenstva: "Proto jsme na výkonný sklad napojili upravené logistické procesy, abychom i tyto, pozdě večer přijaté objednávky, dokázali doručit již ráno."

Všechny Alza🡕 Boxy jsou zásobovány z robotické části skladu. Díky tomu je e-shop schopný vyexpedovat zboží 4x rychleji, sklad můžou objednávky opustit už za 30 minut od vytvoření. "Spolu s přidáním další třídicí směny a zvýšením počtu závozů to znamená, že když v Praze objednáte do půlnoci, hned ráno máte zboží v Alza🡕 Boxu, což nemá na českém trhu obdoby," popisuje místopředseda představenstva Miroslav Köváry.

"Chceme, aby se zákazníci mohli na naše služby dokonale spolehnout. Podařilo se nám vybudovat stabilní a hustou síť Alza🡕 Boxů, každý je má ve vzdálenosti do 7 minut, pěšky nebo autem. Stáli jsme před výzvou, jak dostat objednávky k zákazníkům ještě rychleji. Navýšili jsme proto v Praze frekvenci závozu až na třikrát denně. To nám umožňuje objednávky vytvořené do půlnoci doručit již ráno," doplňuje Krejčíř.

Doručení do Alza🡕 Boxů patří mezi nejoblíbenější způsoby doručení objednávek z Alza🡕 .cz, volí ho 76 procent zákazníků. V rámci zákaznického programu Alza🡕 Plus+ je navíc zdarma, jinak cena začíná na 49 Kč.


Pokračovat na tento tip!
🕙 Přidáno 24.12.2022
📂 Kategorie: Počítače

Hodnocení: zatím nehodnoceno

Jak se vám líbil článek?

Komentáře